Aktualności

  • Kozłowski "młodzieżowcem grudnia" w PKO Ekstraklasie!

Ostatnia nagroda Młodzieżowca Miesiąca PKO Banku Polskiego przypadła w udziale Kacprowi Kozłowskiemu. Pomocnik Pogoni Szczecin w wyścigu po ten statuetkę pokonał Kamila Piątkowskiego (Raków Częstochowa) i Bartosza Slisza (Legia Warszawa) - czytamy w komunikacie Ekstraklasy SA.


Grudzień wyraźnie należał do Portowców. Zespół prowadzony przez Kostę Runjaicia w ostatnim miesiącu 2020 roku zdobył łącznie 13 z 15 możliwych punktów, a finałowy akord stanowiła seria czterech wygranych. Wydatny udział w tym dziele miał właśnie Kacper Kozłowski. Przebywał on bowiem 65% czasu gry  na boisku i czterokrotnie wyszedł w podstawowym składzie. Do klasyfikacji kanadyjskiej zapisał jeden punkt za asystę. Znalazł się też w "jedenastce" 14. kolejki. 

Zawodnik ten wypracował ponadto naprawdę bardzo dobre wyniki w innych indywidualnych statystykach. Cechował się między bardzo dobrą skutecznością w dryblingach, czy podaniach do przodu. Dziesięć razy spróbował też kluczowych zagrań (odcinających linię obrony przeciwnika), z czego trzy dotarły do adresatów. A przecież mowa tu o zaledwie siedemnastoletnim zawodniku!

Jeszcze przed siedemnastymi urodzinami zagrał on w trzech sezonach Ekstraklasy. Obecnie na jego koncie znajduje się z kolei już dwucyfrowa liczba spotkań na tym szczeblu. Dziś w wieku 17 lat 73 dni stał się natomiast najmłodszym zdobywcą nagrody Młodzieżowca Miesiąca PKO Banku Polskiego, bijąc o dziesięć miesięcy laureata za lipiec - Daniela Szelągowskiego. Jednocześnie wywalczył ją jako pierwszy z przedstawicieli rocznika 2003. Przed nim z rówieśników do tej nagrody nominowany był jedynie Aleksander Buksa.

Kacper Kozłowski jest drugim piłkarzem wyróżnionym takim tytułem w historii z szeregów Pogoni Szczecin. Poprzednio udało się to jedynie Sebastianowi Kowalczykowi (październik 2018). Poza nimi zaś nominację otrzymał jeszcze tylko Sebastian Walukiewicz. Dzięki sukcesowi młodego pomocnika Portowcy zostali szóstym klubem z co najmniej dwoma triumfami, w tym piątym, gdzie nagrodę zdobył więcej niż jeden piłkarz.

W tym sezonie status młodzieżowca przysługuje zawodnikom z polskim obywatelstwem, urodzonym w 1999 roku i młodszym. Piłkarze spełniający oba te kryteria mogą się jednocześnie ubiegać o nagrodę Młodzieżowca Miesiąca PKO Banku Polskiego. Trójka kandydatów - wraz z laureatem - wybierana jest na podstawie statystyk, zachowania w meczach oraz postawy pozaboiskowej. Za grudzień 2020 rozpatrywano formę zaprezentowaną w 12., 13. i 14. kolejce oraz ewentualnych meczach zaległych. Poza Kacprem Kozłowskim o laur ten ubiegali się jeszcze Bartosz Slisz (Legia Warszawa) i - nominowany już drugi raz w trwającej edycji zmagań - Kamil Piątkowski (Raków Częstochowa). 

MŁODZIEŻOWIEC MIESIĄCA PKO BANKU POLSKIEGO 2020/2021

Grudzień 2020 - Kacper Kozłowski (Pogoń Szczecin)
Listopad 2020 - Kacper Chodyna (KGHM Zagłębie Lubin)
Październik 2020 - Karol Niemczycki (Cracovia)
Wrzesień 2020 - Adrian Gryszkiewicz (Górnik Zabrze)
Sierpień 2020 - Mateusz Praszelik (Śląsk Wrocław). 

Tu podaj tekst alternatywny

Autor: Daniel Trzepacz
Żródło: Ekstraklasa SA
Wyświetleń: 3577
tekst alternatywny

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zarejestruj się lub zaloguj tutaj.


Trwa ładowanie komentarzy...