Aktualności

  • Kilku nowych piłkarzy na treningach I zespołu

Kilku piłkarzy Pogoni Szczecin przebywa obecnie na zgrupowaniach kadr narodowych. To zwykle czas i szansa do pokazania się dla młodych zawodników z rezerw i juniorów, którzy otrzymują zaproszenia na treningi z pierwszym zespołem.


Nie inaczej jest w przypadku obecnej przerwy na mecze reprezentacji. Szansę do treningów pod okiem Jensa Gustafssona i jego sztabu otrzymało kilku piłkarzy. To Adrian Przyborek, Dawid Rezaeian, Olaf Korczakowski, Oskar Kalenik, Bartosz Boniecki i Yadegar Rostami.

Najmłodszym zawodnikiem z tego grona jest 15-letni Adrian Przyborek. To zawodnik, który może występować na każdej pozycji w ofensywie. W tym sezonie na swoim koncie zapisał pięć meczów w Centralnej Lidze Juniorów U19.

Dawid Rezaeian jest już dobrze znanym kibicom zawodnikiem. W przeszłości miał już okazję trenować z pierwszym zespołem. W ostatnim czasie zmagał się jednak z kontuzjami. Teraz wszystko wskazuje na to, że 20-letni prawy obrońca wraca na odpowiednie tory. Ma na swoim koncie już siedem występów w III lidze z jednym golem i mecz w Pucharze Polski. 

Olaf Korczakowski to skrzydłowy, który w tym roku skończy 19 lat. Zaliczył siedem meczów w III lidze w których strzelił jednego gola, oraz mecz w Pucharze Polski z GKS-em Katowice.

Oskar Kalenik w listopadzie skończy 22 lata. Ofensywny pomocnik w poprzednim sezonie przebywał na wypożyczeniu w Olimpii Grudziądz, a w obecnych rozgrywkach jest ważną postacią w trzecioligowych rezerwach. Ofensywny pomocnik zaliczył osiem meczów w III lidze i jeden w Pucharze Polski.

Kolejnym z tej grupy piłkarzem jest Bartosz Boniecki. Zawodnik od lat uważany był za jednego z wyróżniających się zawodników z potencjałem. 22-latek w ostatnich latach przebywał na wypożyczeniach w Arce Gdynia i Błękitnych Stargard. Teraz zdobywa doświadczenie grając na prawej obronie w drugim zespole.

Zostało nam jeszcze jedno nazwisko, czyli Yadegar Rostami. 18-letni piłkarz z Iranu nabiera pewności siebie w meczach III ligi. W obecnych rozgrywkach zaliczył pięć występów w których zdobył dwie bramki. Środkowy pomocnik imponuje spokojem w grze jeden na jeden i jest to element, którym potrafi stworzyć przewagę dla swojego zespołu.

Autor: Daniel Trzepacz
Żródło: własne
Wyświetleń: 4143

Komentarze w serwisie www.PogonSportNet.pl zamieszczane przez jego użytkowników są ich prywatną opinią. Serwis nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Jeśli jednak administratorzy dostrzegą naruszanie dóbr osobistych, zmuszeni będą do usunięcia komentarza, a w przypadku powtarzania się sytuacji, zablokowania konta użytkownika.

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zarejestruj się lub zaloguj tutaj.


Trwa ładowanie komentarzy...